Fanpage Renault Sport doczekał się już miliona fanów na Facebooku. Z tej okazji, francuski koncern przygotował dla fanów specjalny filmik, z którego wnioskować można, iż premiera nowego Megane RS jest bardzo blisko!

Poprzednia generacja Renault Megane RS jest niemal doskonałym samochodem z segmentu tzw. „hothatchy”. Przypomnijmy, iż to właśnie ten samochód wykręcał rekordowe czasy na torze Nurburgring, prześcigając w swoim segmencie jednego z głównych rywali, jakim w tym przypadku był Seat Leon Cupra. Aktualna generacja, dostępna w sprzedaży, w dużej mierze różni się od swojego starszego brata – stało się tak dzięki całkiem nowej konstrukcji opartej o nową płytę podłogową. Nowe Megane RS wydaje się być jeszcze bardziej atrakcyjne od strony wizualnej, a dodatkowo charakteryzuje się jeszcze lepszymi osiągami w zestawieniu z poprzednikiem. Idąc tym tropem, z prawdziwą niecierpliwością wyczekujemy już nowego, sportowego Megane o oznaczeniu RS.

Nowe Renault Megane RS ma gwarantować jeszcze lepsze wrażenia z jazdy w zestawieniu z poprzednimi generacjami. Napęd w samochodzie ma być przenoszony na przednią oś, a samochód dostępny będzie wyłącznie w wersji pięciodrzwiowej. Niewykluczone jest jednak, iż tylne drzwi będą „schowane” jak miało to miejsce w przypadku serii nowego Renault Clio, czy właśnie aktualnej generacji Megane RS. Pod maskę nowego hothatcha francuskiego koncernu ma trafić potężny silnik generujący nawet 300 KM mocy. Inne plotki mówią o powrocie serii Alpine, gdzie oferowany byłby nie dwulitrowy silnik, a jednostka napędowa o pojemności 1,8 litra, która operowałaby w zakresie mocy od 280 do nawet 325 KM.

Jak dobrze pójdzie, premiera nowego Renault Megane RS odbędzie się już we wrześniu, podczas Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie.