TOP 5 producentów części układu hamulcowego

Rzadko kiedy korzystamy z serwisów autoryzowanych, gdy zachodzi potrzeba wymiany poszczególnych części do samochodu. Niemal każdy kierowca szuka tańszych zamienników. Na szczęście asortyment części zamiennych jest całkiem duży. Pozostaje jedynie kwestia wyboru odpowiedniej marki.

Układ hamulcowy to najważniejszy dla bezpieczeństwa jazdy system w samochodzie. Dlatego nigdy nie należy odwlekać w czasie wymiany poszczególnych części układu hamulcowego. Z oferty jakich producentów elementów hamulcowych skorzystać, by mieć gwarancję najwyższej jakości i tym samym cieszyć się z bezpiecznej jazdy? Poniżej TOP 5 najlepszych marek.

Elementy układu hamulcowego ATE

Niemiecki koncern ATE od lat specjalizuje się przede wszystkim w produkcji klocków hamulcowych i tarcz. Firma słynie z dużego nacisku na niezawodność i innowacyjność oferowanych części układu hamulcowego. ATE oferuje ponadto szereg części zamiennych, kompatybilnych z niemal każdym samochodem produkcji europejskiej. Firma znajduje się obecnie pośród grona liderów rynku części zamiennych.

Części hamulcowe Brembo

Brembo to włoska marka, która w branży zyskała miano prestiżowej. Nie dziwi więc fakt, że z układów hamulcowych Brembo korzysta m.in. Ferrari oraz Porsche – czyli czołowe marki w segmencie aut premium. Firma, prócz znanych marek samochodowych, zaopatruje w części układu hamulcowego także niezależny rynek części zamiennych, gdzie marka zyskała uznanie przede wszystkim właścicieli samochodów sportowych.

Podzespoły układu hamulcowego Bosch

Niemiecka marka Bosch to prawdopodobnie najwszechstronniej operujący producent części zamiennych do samochodów. To firma kojarzona niemal na całym świecie,  która produkuje wysokiej jakości części samochodowe. Pośród szerokiego asortymentu części zamiennych do aut, Bosch oferuje m.in. części układu hamulcowego, takie jak np. klocki hamulcowe i tarcze.

Części hamulcowe TRW

TRW to amerykańskie przedsiębiorstwo, które prezentuje bardzo szeroki asortyment elementów układu hamulcowego. Pośród asortymentu TRW znajdziemy m.in. hamulce bębnowe, klocki hamulcowe, układy tarczowe i wiele innych – a to wszystko kompatybilne zarówno z samochodami ciężarowymi, jak i osobowymi oraz sportowymi. Części układu hamulcowego TRW to doskonały wybór i gwarancja najwyższej jakości.

Części układu hamulcowego Valeo

Francuski koncern już od wielu lat znajduje się pośród liderów niezależnego rynku części zamiennych. Prócz segmentu rynku zamienników firma oferuje także części na pierwszy montaż do takich samochodów jak m.in. Audi, Volkswagen i Fiat. Poświadcza to jedynie, że marka Valeo to gwarancja najwyższej jakości części samochodowych. Pośród bogatej oferty auto części Valeo znajdziemy m.in. części do układu hamulcowego.