Francuski koncern planuje stworzenie samochodu, który zgodnie z nowymi wytycznymi Unii Europejskiej będą mogli poprowadzić nastolatkowie. Renault Twizy 45, bo o tym aucie mowa to propozycja dla osób, które ukończyły… 14 lat.

renault-twizy-45Unia Europejska wprowadziła zmiany w zakresie dyrektywy dotyczącej przepisów pozyskania prawa jazdy. Wg najnowszych przepisów, na drogach będą mogli pojawiać się coraz młodsi kierowcy. Oczywiście, nie będą mieć oni uprawnień do prowadzenia pojazdów o sporej pojemności lub nawet takich, które aktualnie obejmuje kategoria B prawa jazdy. Mimo to, we Francji za kierownicą specjalnie dostosowanych pojazdów, będą mogli zasiąść już nawet 14-latkowie.

Przepis ten jako pierwsi spróbowali przetestować właśnie Francuzi, a konkretniej koncern Renault, który przygotował propozycję auta dostosowanego do prowadzenia przez młodych kierowców. Mowa o Renault Twizy 45, które wg francuskiego przedsiębiorstwa będzie w pełni bezpieczne dla młodych kierowców, a stanowić będzie atrakcyjną alternatywę dla podróżowania skuterem.

Jak możemy się domyślać, Renault Twizy 45 nie będzie charakteryzować się porywającymi osiągami – to niezwykle istotne z kwestii bezpieczeństwa. Pojazd zasilany będzie elektrycznym silnikiem o pojemności 5 koni mechanicznych, co pozwoli na rozpędzanie się samochodem do prędkości maksymalnej z rzędu 45 km/h. Zasięg podróży na jednym ładowaniu, wg danych producenta wynosić będzie 100 km, a naładowanie baterii do pełna ma zajmować zaledwie 3,5 godziny.

Czy auto okaże się sukcesem rynkowym? O tym przekonamy się w najbliższych miesiącach.