W trakcie Międzynarodowych Targów Samochodowych w Paryżu miała miejsce premiera nowoczesnego konceptu francuskiego koncernu motoryzacyjnego – Renault Trezor.

renault-trezor-konceptCzym charakteryzuje się nowe Renault Trezor? Jest to sportowy samochód o spektakularnym wyglądzie, niezwykłej aerodynamice oraz jednostce napędowej rodem z wyścigów F1 – mowa o silniku generującym aż 350 KM mocy oraz 380 Nm momentu obrotowego. Samo Renault Trezor waży niecałe 1600 kg – jest to niedużo, co w połączeniu ze wspomnianym już silnikiem przekłada się na niesamowite osiągi. Szacuje się, że Renault Trezor ma przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie niespełna 4 sekund! Póki co, nie wiadomo niestety, jakim maksymalnym zasięgiem będzie charakteryzował się model Trezor zasilany napędem elektrycznym.

Jakie cechy charakterystyczne posiada Renault Trezor? Z pewnością największe zaskoczenie podczas Targów Samochodowych w Paryżu na ich uczestnikach wywarł fakt samego wsiadania do auta. Czynność, która zwykle nie wywołuje zbyt dużego zamieszania, jak się okazuje, może być niezwykłym doświadczeniem – zwłaszcza w modelu Trezor, gdzie aby dostać się do wnętrza pojazdu, musi unieść się cała przednia część samochodu. Wygląda to mocno futurystycznie. Z innych ciekawostek należy wymienić choćby tę, iż model Trezor wyposażony jest w autonomicznego pilota – oznacza to, iż auto może jechać bez ingerencji kierowcy.

Niestety, póki co, nie mamy żadnych oficjalnych informacji na temat wprowadzenia do seryjnej sprzedaży samochodu – jak tylko będziemy coś wiedzieli, z pewnością Was o tym poinformujemy.