Wiemy już, że francuski koncern motoryzacyjny oficjalnie zakończył kontynuację produkcji doskonale znanego i lubianego sedana, jakim był Renault Laguna. Następcą tego pojazdu ma zostać model o nazwie Talisman – jak się będzie prezentować?

renault-talisman-1Już sama nazwa „Talisman” wskazuje na to, że model ten ma przynieść firmie Renault szczęście. Chodzi przede wszystkim o ciepłe przyjęcie na rynku, najlepiej w momencie premiery, co w zamiarze przełoży się na bardzo dobre wyniki sprzedażowe auta. Co ciekawe, nowe Renault Talisman ma zastąpić nie tylko doskonale znany model Laguna, ale także niezbyt udany projekt, jakim można nazwać model Latitude.

Jak prezentuje się nowe Renault Talisman? Na pierwszy rzut oka, auto prezentuje się nowocześnie. Nie jest to z pewnością „odgrzany kotlet” od francuskiego koncernu, co dobrze zwiastuje na przyszłość. Jeżeli chodzi o nadwozie samochodu, to da się tu zauważyć nowe, charakterystyczne akcenty, jak choćby wcinającą się klapę tylną, czy wąskie lampy wykonane w technologii LED, zamontowane na przedniej części samochodu.

W zakresie wymiarów samochodu, nowe Renault Talisman nie będzie odstępowało od konkurencji, z jaką przyjdzie mu realizować. Auto mierzy 4,85 metra długości, 1,87 metra szerokości oraz rozstaw osi na poziomie 2,81 metra. W tych gabarytach udało się zmieścić bagażnik o pojemności 607 litra w standardzie, co na tle konkurencji stanowi doskonały rezultat.

Samochód zostanie oficjalnie zaprezentowany już na jesieni tego roku, podczas Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie.