Podczas nadchodzących, wrześniowych Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie, francuski koncern zaprezentuje model Talisman w odmianie kombi. Czego możemy spodziewać się po tym samochodzie?

renault-talisman-grandtourRenault Talisman w wersji nadwoziowej sedan spodobał się europejskim klientom, przez co Francuzi postanowili rozbudować auto o jeszcze jedną odmianę – kombi. Renault ostatnimi czasy nie radzi sobie jeżeli chodzi o te auta użytkowe, dlatego przedłużona wersja Talismana, nazwana przez francuski koncern motoryzacyjny jako Grandtour ma być dopracowana w każdym detalu i jest nastawiana na spory sukces sprzedażowy. Atrakcyjny wygląd, liczne wersje wyposażeniowe oraz szeroka gama silników sprawia, że Renault Talisman Grandtour ma stanowić konkurencję dla takich marek w tym autosegmencie jak Volkswagen Passat, czy Toyota Avensis.

Jeżeli chodzi o gabaryty pojazdu, to nowe Renault Talisman Grandtour będzie charakteryzowało się długością rzędu 4,8 metrów, 1,8 metrów szerokości oraz 1,45 metra wysokości. Rozstaw osi dla tego modelu wyniesie dokładnie 2810 mm. Niezwykle istotna dla segmentu kombi przestrzeń bagażowa w Renault Talisman Grandtour będzie wynosić w standardzie 572 litry, a po złożeniu rzędu tylnych foteli wzrośnie nawet do 1700 litrów.

W zakresie jednostek napędowych samochodu, Francuzi zaproponowali dokładnie te same silniki, w jakie wyposażony został sedan. Mowa tutaj o dwóch silnikach benzynowych o oznaczeniu EnergyTCE, które w zależności od wariantu będą w stanie oferować 150 KM lub 200 KM mocy. Dla miłośników silników wysokoprężnych przygotowano jednostki Energy dCi w trzech wariantach mocy – 110 KM, 130 KM oraz 160 KM.

Oficjalna premiera samochodu odbędzie się podczas wrześniowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Nowe Renault Talisman Grandtour ma trafić do sprzedaży na początku 2016 roku.