Francuski koncern od dawna pracował nad stworzeniem sportowego super samochodu. W końcu możemy podziwiać owoc pracy Renault – Francuzi zaprezentowali właśnie model Sport R.S. 01.

Renault-Sport-RS-01Renault Sport R.S. 01 zostało stworzone z myślą o niedawno stworzonej serii wyścigowej Renault Sport Trophy, gdzie wszyscy kierowcy będą ścigali się jednym, wybranym modelem samochodu. Według zapewnień francuskiego koncernu Renault Sport R.S 01 ma spełniać wymogi serii LMP1, przez co nie jest wykluczone, że auto pojawi się w innych wyścigach.

Nadwozie przedstawionego Renault wykonane jest z włókna węglowego. Jeżeli chodzi o gabaryty samochodu, to auto charakteryzować będzie się 4710 mm długości, 2000 mm szerokości, 1166 mm wysokości, a rozstaw osi został ustalony na poziomie 2744 mm.

Przejdźmy jednak do najciekawszego, czyli silnika Renault Sport R.S. 01. Serce samochodu stanowić będzie stanowić jednostka napędowa zapożyczona z Nissana GT-R, czyli turbodoładowany, benzynowy motor V6 o pojemności 3,8 litra generujący 507 KM mocy i 600 Nm momentu obrotowego. Napęd będzie przenoszony na tylną oś za pośrednictwem 7-stopniowej, sekwencyjnej skrzyni biegów Sadev.