W połowie października odbył się oficjalny debiut sportowego Renault Sport R.S. 01. Samochód zadebiutował na hiszpańskim torze wyścigowym Jerez.

renault-sport-rs-01Oficjalną premierę samochodu mogło podziwiać 58 tys. widzów zgromadzonych tego dnia na torze w Hiszpanii. Za sterami pojazdu zasiadł były kierowca Formuły 1 – Alain Prost. Renault Sport R.S. 01 ma szanse na starty w serii wyścigowej Renault Sport Trophy – francuski koncern cały czas pracuje nad udoskonaleniem takich wyścigów, które wkroczą do motosportu już w przyszłym roku.

Przejdźmy jednak do specyfikacji samochodu. Auto waży 1100 kg, a jego sercem jest podwójnie doładowana jednostka napędowa 3.8 V6, generująca przeszło 500 KM mocy oraz 600 Nm momentu obrotowego – jest to silnik pochodzący z Nissana GT-R. Motor ten umożliwi rozpędzanie się samochodu do prędkości przekraczających wartości 300 km/h.
Renault Sport R.S. 01 będzie dostępne także dla prywatnych kierowców. Każdy, kto będzie chciał zakupić ten samochód musi liczyć się z wydatkiem z rzędu ok. 282 tysięcy funtów.