Rywalizacja pomiędzy dwoma francuskimi koncernami – Renault oraz Citroenem trwa na dobre. Wiele wskazuje, że pierwsza z firm stworzy w najbliższym czasie konkurenta dla Citroena C4 Cactus.

citroen-c4-cactusNowy model Renault ma charakteryzować się podobną specyfikacją do swojego odpowiednika. Według dziennikarzy z magazynu „Auto Express”, mieli oni przyjemność zobaczyć prototyp samochodu, przez co chętnie podzielili się swoją wiedzą. W analogii do Citroena C4 Cactus, nowe Renault będzie crossoverem ze sporą przestrzenią w kabinie. Niestety, pracownicy Renault nie pozwolili dziennikarzom na zrobienie zdjęć, więc póki co wygląd auta będziemy mogli opierać wyłącznie na opisach.

Wiadomo już, że nowe Renault powstanie w oparciu o całkiem nową płytę podłogową. Wiele wskazuje na to, że samochód będzie zatem napędzany poprzez małolitrażowe, oszczędne jednostki napędowe – ma to być kluczem do sukcesu tego auta. Nie zabranie również tego, do czego zdążyli przyzwyczaić nas już francuscy konstruktorzy – ogromu nowoczesnej techniki wewnątrz auta. Już teraz Renault zapowiada, że w standardowym wyposażeniu samochodu znajdą się dwa, 7-calowe ekrany.