Marka Renault może się poszczycić już ponad wiekiem działalności. Dzisiaj, po 120 latach działalności, Renault jest jedną z najlepiej sprzedających się marek w Europie. Warto wiedzieć, że firma ma swoje udziały w takich markach, jak: Dacia, Nissan, a także Renault Samsung Motors. Ciekawostką jest, że grupa Renault-Nissan (wraz z Dacią i Samsung Motors) zajmuje czwarte miejsce w rankingu konglomeratów motoryzacyjnych (pod względem wielkości  produkcji oraz sprzedaży w ciągu roku).

Do najpopularniejszych modeli Renault, należą: Renault Laguna, Renault Clio, Renault Mégane, Renault Safrane, Renault Scénic, Renault Twingo oraz Renault Espace. Jako francuska marka, Renault zazwyczaj korzysta z usług rodzimego koncernu Michelin, który dostarcza opon na pierwsze wyposażenie samochodów.

Jak zadbać o swoje Renault?

Dobry stan naszego samochodu będziemy w stanie utrzymać poprzez odpowiednie dbanie o niego. Dlatego należy pamiętać o regularnych przeglądach, a także pielęgnowaniu zarówno wnętrza, jak i zewnętrznych części pojazdu. Dzięki utrzymywaniu samochodu w czystości, łatwiej nam będzie zauważyć wszelkiego rodzaju uszkodzenia, które mogą mieć negatywny wpływ na stan naszego samochodu. Przykładowo, pęknięcia i głębsze zarysowania lakieru mogą doprowadzić do korozji karoserii. Z kolei podczas regularnych przeglądów, będziesz w stanie na bieżąco wykonywać wszystkie naprawy i wymiany, niezbędne do utrzymania samochodu w dobrym stanie. Przykładowo, na wiosnę warto wykonać serwisowanie klimatyzacji. Więcej na temat tej czynności możesz znaleźć w tym artykule – https://www.moto-centrum.pl/serwisowanie-klimatyzacji-samochodowej/.

Zakup części do Renault

Kiedy zachodzi potrzeba wymienienia jakiejś części samochodowej, wiele osób zastanawia się, czy lepiej inwestować w oryginalne elementy, czy też można sobie pozwolić na zakup zamienników. Odpowiedź brzmi – to zależy. Kupując oryginalne części, dedykowane w tym przypadku marce Renault, możemy być pewni, że będą one kompatybilne z naszym samochodem. Jest to bezpieczne rozwiązanie, pozwalające uniknąć ewentualnych problemów spowodowanych użyciem niewłaściwego elementu. Jeżeli jednak chcemy kupić zamiennik, skonsultujmy się z doświadczonym mechanikiem. Taka osoba pomoże nam w wybraniu części, które będą dostosowane do samochodu, którym jeździmy. Jest to istotne, bowiem dla różnych wersji tego samego modelu Renault, koniecznie będzie kupienie innych, kompatybilnych z daną wersją części. Jeżeli zastanawiasz się, czy Twój samochód wysyła jakieś niepokojące sygnały, które mogą świadczyć o awarii, zachęcamy do odwiedzenia strony www.moto-centrum.pl/. Znajdziesz tam wiele porad i praktycznych wskazówek z zakresu motoryzacji.