Podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Pekinie, francuski koncern motoryzacyjny zaprezentował drugą generację popularnego SUV’a o nazwie Koleos. Kiedy auto trafi do europejskich salonów?

renault-koleos-druga-generacjaRenault Koleos zadebiutował na rynku motoryzacyjnym w 2007 roku. Obecnie, producenci motoryzacyjni następców swoich pojazdów wypuszczają o wiele częściej niż co 9 lat, stąd miłośnicy Koleosa z niecierpliwością wypatrywali drugiej generacji pojazdu. Po wielu latach oczekiwania udało się – samochód został oficjalnie zaprezentowany podczas Targów Motoryzacyjnych w Pekinie.

Nowy Renault Koleos będzie flagowym SUV’em francuskiego koncernu. Jego charakterystycznym akcentem ma być spora ilość miejsca zarówno dla pasażera z przodu, jak i dla osób przewożonych z tyłu. 289 mm przestrzeni między przednimi i tylnymi fotelami sprawi, że auto będzie plasowało się pod tym kątem jako lider w swoim segmencie.
Co w zamian otrzymają kierowcy chętni na zakup tego samochodu? W ramach standardowego wyposażenia będzie można znaleźć m.in. nowoczesny, multimedialny system, a także liczne systemy bezpieczeństwa aktywnego oraz pasywnego ostrzegające przed niekontrolowaną zmianą pasa, czy też rozpoznające znaki drogowe.

Renault Koleos drugiej generacji ma być oferowany aż na 80 rynkach całego świata. We wczesnych fazach sprzedaży auto trafi na drogi australijskie i tureckie. Sprzedaż na Starym Kontynencie planowana jest na początek 2017 roku.