Francuski koncern przygotował ciekawą ofertą dla młodych kierowców, poszukujących wrażeń. Na rynek wkracza właśnie nowe Renault Duster Oroch.

renault-duster-orochSamochód został zaprezentowany podczas Targów Motoryzacyjnych w Sao Paolo. Już po wyglądzie zewnętrznym możemy zauważyć, że nie będzie to kolejny, nudny pick-up jakich jest sporo dostępnych na rynku. Duster Oroch prawdopodobnie ma celować w gusta młodzieży brazylijskiej i wydaje się, że jest w stanie zaspokoić ich potrzeby.

Jak już sama nazwa wskazuje, Renault Duster Oroch bazuje na Dacii Duster. Francuscy konstruktorzy postanowili pozbyć się jednak tylnej części samochodu, gdzie wstawiona została skrzynia ładunkowa. Charakteru samochodowi dodają liczne pomarańczowe wstawki, obecne nie tylko na nadwoziu auta, ale również wewnątrz. Są to elementy mające przykuć uwagę młodych kierowców, lubiących aktywnie spędzać czas.

W Polsce samochody użytkowe o nadwoziu pick-up nie są głównym obszarem sprzedaży, jednak w Ameryce Południowej stanowią nawet 75% sprzedawanych tam aut. Jest to jeden z głównych powodów, dla których Renault Duster Oroch zadebiutował w Sao Paolo i będzie sprzedawany właśnie na rynku południowoamerykańskim.