Najnowsza, miejska propozycja Renault w końcu trafia do naszego kraju. Czym charakteryzuje się ten samochód na tle konkurencji? Jaki będzie jego cennik?

Zamówienia na najnowsze Renault Twingo można składać we wszystkich salonach francuskiego koncernu w naszym kraju. Samochód będzie dostępny wyłącznie w pięciodrzwiowej wersji nadwozia, a u dealerów zobaczymy go na początku września.

Renault Twingo trafi do oferty wraz z dwoma silnikami. Pierwsza jednostka napędowa jest doskonale znana właścicielom takich modeli jak Clio, czy Captur – chodzi o silnik Energy TCe o mocy 90 KM. Nowość będzie stanowić motor 1.0 SCe generujący 70 KM mocy – będzie to debiut dla tej jednostki.

Nowe Renault to konstrukcja bliźniacza dla najnowszego Smarta, a oznacza to, że silnik umieszczony został z tyłu, a napęd będzie przenoszony na tylną oś. W dużym stopniu ułatwia to manewrowanie w mieście nowym Twingo, gdyż ilość wygospodarowanego miejsca z przodu sprawia, że promień skrętu kół został wyraźnie zwiększony.

Jeżeli chodzi o wyposażenie samochodu, to tu do wyboru otrzymamy 3 wersje wyposażeniowe, które możemy dostosować w zależności od potrzeb oraz 7 kolorów nadwozia. Za podstawową wersję nowego Twingo przyjdzie nam zapłacić co najmniej 35 900 zł – za takie pieniądze otrzymamy pod maską silnik 1.0 SCe 70 KM.