Francuski koncern potwierdził oficjalnie, iż kolejna – czwarta już generacja Renault Megane trafi do wybranych salonów w 2016 roku.

2016-Renault-MeganeRenault Megane to bez wątpienia jeden z najważniejszych samochodów w gamie francuskiego koncernu. Auto cieszy się nieustającą popularnością na wybranych rynkach całego świata. Wiele wskazuje na to, że Megane będzie jednym z ostatnich modeli, które doczekają się zmiany generacji. W tym zakresie, prace rozpoczęto od najmniejszych aut – na pierwszy ogień trafiło Renault Clio, Twingo oraz Cactus. Teraz, Renault wprowadza nowy model Espace, zapowiadane właśnie Megane, a na samym końcu dwa nowe SUV-y oraz nadal ważny w gamie model Scenic.

Wiemy już, że czwarta generacja Renault Megane zostanie stworzona na płycie podłogowej CMF. Jest to wspólny projekt francuskiego koncernu wraz z Nissanem i na tej platformie tworzone są najnowsze modele obu firm – Renault zaprezentowało już model Espace, natomiast Nissan wykorzystał płytę podłogową CMF przy produkcji m.in. modelu Qashqai.

Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących wyglądu oraz jednostek napędowych, które trafią do nowego Megane. Z nieoficjalnych informacji wynika, iż samochód będzie charakteryzował się jeszcze bardziej sportowym wyglądem w porównaniu z dotychczasowymi generacjami auta.

Więcej szczegółów na temat najnowszego Renault Megane powinniśmy poznać pod koniec bieżącego roku.