W związku z dynamicznym rozwojem branży produkcyjnej oraz handlowej, na rynku znajdziemy obecnie wiele firm, oferujących sygnowane swoją nazwą narzędzia warsztatowe. Z uwagi na tak dużą dostępność, niejednokrotnie stajemy przed dylematem dotyczącym wyboru odpowiedniego producenta. Często powielane stwierdzenie „Najdroższe nie zawsze znaczy najlepsze” sprawdza się również w tej branży. Zatem kogo powinniśmy wybrać, aby więcej zyskać, niżeli stracić?

Katalogi producentów narzędzi

Jedną z metod doboru odpowiedniej firmy z narzędziami jest wyszukanie jej w Internecie. W dzisiejszych czasach zajmuje to maksymalnie kilkadziesiąt sekund i, w większości przypadków, kończy się sukcesem. Gdy inwestujemy w profesjonalny sprzęt, nie są to małe kwoty, musimy więc bazować na sprawdzonych bazach oraz katalogach. Tworzeniem tego typu pomocy zajmują się profesjonalne przedsiębiorstwa, które same działają w branży produkcyjnej bądź są łącznikiem pomiędzy realizatorem a konsumentem. W swoich serwisach umieszczają często kompleksowy spis producentów narzędzi, wraz z opisem ich działalności oraz dostępnymi produktami.

Nasuwa się więc pytanie: Jakich producentów wybrać?

Przede wszystkim zapoznajmy się z całością wybranego katalogu. Niekiedy pod nazwą przedsiębiorstwa znajdziemy krótkie, lecz treściwe wprowadzenie do oferowanych przez nie usług. Pomoże nam to nieco zawęzić obszar poszukiwań do firm, które specjalizują się w produkcji narzędzi jedynie w obrębie naszej branży. Warto zapisać owe nazwy, aby w późniejszym etapie łatwiej było nam je odnaleźć. Bywa i tak, że potrzebne nam produkty dostępne są tylko w wybranych sklepach stacjonarnych bądź na rodzimych podwórkach danej firmy, tj. w ich ojczystym kraju. Co wtedy uczynić? Znów z pomocą przychodzi nam Internet. W większości katalogów dostępne są odnośniki do strony danego producenta, na której znajdziemy wszelkie możliwe informacje. Warto skontaktować się z obsługą sklepu, oni pokierują nas co i jak zrobić, aby wymarzony produkt trafił w nasze ręce.

Najchętniej wybierani producenci narzędzi

Mimo szerokiej gamy ofert klienci najchętniej sięgają po produkty znanych marek, które zbierają same najlepsze opinie oraz są najwyżej w wynikach wyszukiwania przeglądarki pod daną frazą.

Kto to taki?

  1. Stanley Black & Decker Inc. – amerykański producent narzędzi przemysłowych oraz ręcznych, który na chwilę obecną przoduje w sprzedaży tego typu narzędzi. Działa jako grupa, do której należy kilka mniejszych, jednak nie mniej znaczących przedsiębiorstw tj. Stanley Security Solutions, Bostitch, DeWalt, Weiser oraz Black&Decker. Wszystkie powyższe specjalizują się w nieco odrębnych dziedzinach, od produkcji elektronarzędzi na odzieży roboczej kończąc.
  2. Robert Bosch GmbH – przedsiębiorstwo, które swoją główną siedzibę ma na terenie Niemiec, w mieście Gerlingen. Specjalizuje się w produkcji dóbr używanych w obrębie techniki motoryzacyjnej, a także wszelkiego rodzaju technicznego wyposażenia budynków.
  3. Makita – japońska firma, zajmująca się tworzeniem narzędzi elektrycznych oraz spalinowych. Od lat inwestuje ona w rozwój technologii akumulatorowych oraz wprowadza innowacyjne produkty m.in. maszyny CXT (ang. Compact eXtreme Technology), które idealnie sprawdzą się przy pracy w niskich temperaturach.

Katalogi narzędzi

Oprócz wyżej wymienionych baz danych na temat producentów, niejednokrotnie spotkamy również kompleksową ofertę narzędzi, z podziałem na kategorie, do których należą. Jest to niezbędnik każdego początkującego majsterkowicza, który niesamowicie ułatwi proces spisywania produktów oraz ich zakupu. Do katalogów narzędziowych, na które warto zwrócić uwagę, na pewno należą te powiązane bezpośrednio z konkretnymi sklepami. Dzięki ogromnemu doświadczeniu w branży wiedzą oni, na jakie produkty warto stawiać oraz która oferta danego producenta jest najkorzystniejsza. Podstrony, które tworzą, często zawierają również dodatkowe opisy oraz symboliczne notki na temat danych sprzętów.

Po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji z wyżej wymienionych katalogów, nie pozostaje nam nic innego jak udać się na zakupy!