Model Renault Megane zdobył szturmem mocną pozycję na rynku motoryzacyjnym w latach dziewięćdziesiątych i był chętnie kupowany także po modyfikacjach modelu, a sporo egzemplarzy jeździ po polskich drogach także dzisiaj. Jest to auto posiadające kilka słabych punktów, ale naprawy nie są zbyt kosztowne, dlatego cieszy się ono nadal powodzeniem wśród kierowców, którzy potrzebują samochodu niedrogiego w eksploatacji.

Jakie elementy w modelu Megane mogą być bardziej awaryjne?

Wbrew obiegowym opiniom ten model nie jest bardzo awaryjny, a w przypadku wystąpienia konieczności napraw, części Renault Megane są łatwo dostępne, a ich wymiana nie jest tak kosztowna, jak ma to miejsce w innych markach z tego segmentu.

W autach z silnikiem benzynowym awariom może ulegać osprzęt silnika, w tym alternator, rozrusznik oraz cewki zapłonowe. Może się także zdarzać, że usterki występują w bezpośrednim wtrysku paliwa, a czasem w bardzo istotnych elementach podwozia, takich, jak wahacze, stabilizatory, amortyzatory oraz poduszki belki skrętnej.

części do Renault MeganeW modelach Renault Megane wyposażonym w silniki diesla awaryjny może być układ wtryskowy oraz mogą szybciej zużywać się paski rozrządu, które trzeba sprawdzać przed terminem ich wymiany wynikającym z zaleceń producenta.

Na jakie elementy modelu Renault Megane trzeba zwracać uwagę podczas eksploatacji?

Oprócz wymienionych elementów składowych mechaniki samochodu, które należy sprawdzać i poddawać diagnostyce częściej niż w innych markach, warto zwracać szczególną uwagę na karoserię i wszystkie części Renault Megane, które występują w nadkolach, klapie bagażnika oraz w progach.

Prawidłowa konserwacja wszystkich elementów nadwozia jest gwarantem długiej i bezawaryjnej eksploatacji samochodu, ponieważ te właśnie części mogą ulegać procesom korozji, co ma bardzo negatywny wpływ na walory użytkowe i estetyczne auta.

Elektronika w Renault Megane jest także dosyć wrażliwym elementem, może być ona kapryśna. Zdarzają się problemy z elektronicznym otwieraniem szyb, centralnego zamka, a także rozkodowywanie kluczyków.

Czy opłaca się stosować oryginalne części Renault Megane do napraw auta tej marki?

Mimo, że ten model może sprawiać pewne problemy eksploatacyjne, jednak warto używać do napraw i wymiany oryginalne części, ponieważ są one stosunkowo niedrogie, a ich użycie gwarantuje prawidłową pracę naprawianych podzespołów.

Dlatego właśnie Ten model ma licznych entuzjastów, którzy cenią sobie tanią eksploatację i naprawy, a także potrzebują samochodu, do którego części są powszechnie dostępne.